Z pewnością im szybciej udamy się z rozstępami do specjalisty, tym większych efektów możemy się spodziewać. Najbardziej popularne zabiegi na rozstępy to np. mezoterapia, mikrodermabrazja, peelingi chemiczne (przy zastosowaniu m.in. kwasu glikolowego), wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego oraz laseroterapia. Lekarze i inni specjaliści w tej dziedzinie nierzadko proponują pacjentom łączenie kilku rozwiązań. Ostatecznym rozwiązaniem natomiast jest zabieg chirurgiczny polegający na wycięciu tkanki pokrytej rozstępami. W tym ostatnim przypadku należy jednak liczyć się z tym, że długość powrotu do formy potrwa dłużej oraz że na skórze pozostaną blizny pooperacyjne.
Zatem jak skutecznie i bezpiecznie usunąć rozstępy?
Warto rozważyć poddanie się zabiegom mezoterapii przy wykorzystaniu np. koktajlu z kwasem hialuronowym, kofeiną, fukoksantyną, antyoksydantami i dobroczynnymi dla skóry mikroelementami. Chodzi o preparat RRS HA Cellutrix, który m.in. wygładza nierówności na skórze, stymuluje skórę do uruchomienia procesów naprawczych oraz poprawia jej jakość.
Nie zawsze jednak można poddać się mniej lub bardziej inwazyjnym procesom dermatologicznym czy terapii przy użyciu środków farmakologicznych. W takich sytuacjach poleca się regularnie złuszczać martwy naskórek, np. przy zastosowaniu peelingów, a także nawilżać i odżywiać skórę. Idealnie nadają się do tego np. olejek na rozstępy (np. jojoba, arganowy, migdałowy, z płatków róży, czy kiełków pszenicy), algi morskie, ale również miąższ aloesu. To co pomoże rozjaśnić rozstępy w naturalny sposób to sok z cytryny. Przyszłe mamy z kolei mogą używać łagodnych kosmetyków, takich jak np. krem na rozstępy w ciąży.
Profilaktyczne poddawanie się profesjonalnym zabiegom kosmetologicznym i dermatologicznym w połączeniu z właściwą, systematyczną pielęgnacją skóry, odżywczą dietą, odpowiednim nawodnieniem organizmu i aktywnym trybem życia na pewną przyniosą spodziewane rezultaty w postaci braku rozstępów lub zdecydowanego ograniczenia zasięgu ich występowania na ciele.